Tūrisms Tūrisms

Kalendārs

Sestdiena / 29. augusts / 2020. gads

Ostas svētki Zvejniekciemā

Datums: 29.08.2020

Laiks: 11:00 līdz 16:00

  • Svētkus plkst. 11.00 atklās jauniešu deju kolektīvsTDK ”Krustu šķērsu”, vidējās paaudzes deju kolektīvsVPDK Jūrdancisun senioru deju kolektīvsSDK Saulgrieži Saulkrastos. Visas dienas garumā, līdz pat 16.00, zvejniekciemieši un pilsētas viesi aicināti uz dienas balli jūrnieku stilā. Dziedāsim līdzi populārām melodijām kopā ar Žoržu Siksnu, grupuPēdējais Brīdis“Pēdējais Brīdis” un Latvijas ekoloģisko mūzikas grupuDucele.
  • Mazākos apmeklētājus plkst. 12.00 un 14.00 ar izrādi “Neptūns meklē sievu ” priecēsImprovizācijas leļļu teātra studija “ILze”. Pasākuma laikā ikviens varēs darboties jūras tematikai veltītās radošajās darbnīcās.
  • Plkst. 13.30 ar īpašu uznācienu viesus pārsteigsSaulkrastu koris ANIMAgrupa kopā ar instrumentālo grupu Kristapa Krievkalna vadībā.
  • Pasākuma ietvaros apmeklētājiem būs unikāla iespēja apskatīt vēl neredzētas ostas teritorijas. Interesentiem durvis vērs Skultes Ostas pārvaldes teritorija, kurā par savu ikdienas darbu un iegūto pieredzi dalīsies Valsts robežsardzes atbildīgās personas un Latvijas Pludmales glābēju komanda, kā arī Ostas administrācijas darbinieki. Tāpat novadniekiem būs iespēja pieteikties ekskursijā uz Skultes Jahtklubu.
    Dodoties ekskursijā no galvenās aktivitāšu norišu vietas pie kultūras nama “Zvejniekciems” un Ostas administrācijas ēku, aicinām apskatīt nesen izveidoto laivu piestātni. Šī projekta mērķis ir nodrošināt jahtām un mazizmēra kuģošanas līdzekļiem pietauvošanās, stāvēšanas un nolaišanas, un izcelšanas no ūdens iespēju Skultes ostā. Ikdienā Ostas pārvaldes administrācija nodarbojas ar ostas teritorijas pārvaldi, jūras un upes kuģu ceļu uzturēšana, molu un piestātņu uzturēšana, vides aizsardzību un apmeklētājiem šī teritorija nav pieejama.
  • Paralēli jūras tematikai veltītām aktivitātēm, baudīsim dažādas jūras veltes. Vietējie un tālāku ceļu mērojuši zvejnieki atklās oriģinālas zivju pagatavošanas receptes.