Veicot izpēti, Vidzemes plānošanas reģions konstatējis, ka “Vidzeme rada tikai 6,6% no Latvijas pievienotās vērtības”, tāpēc šobrīd tiek strādāts pie jaunas reģiona ekonomiskās stratēģijas un ir nepieciešama nozaru spēlētāju un ekspertu iesaiste kvalitatīvam rezultātam!

Aicinām atvēlēt nedaudz sava laika, lai izpildītu anketu par perspektīvākajām jomām Vidzemes reģionā, vērtējot faktorus, kas var veicināt vai kavēt šo jomu ekonomisko izaugsmi.

Sniegtās atbildes ļaus atbalsta plānotājiem definēt un piedāvāt tādas atbalsta aktivitātes, kas būtu mērķtiecīgi veidotas un ko uzņēmēji varēs maksimāli izmantot savas individuālās un kopīgās ekonomiskās izaugsmes sekmēšanai Vidzemes plānošanas reģionā.

Anketa līdz 18.martam pieejama šeit Anketa pieejama šeit: https://vpr.questionpro.com/.

Pētniecības darbu veic pētniecības un attīstības eksperte Phd. oec. cand. Līga Brasliņa, viņa norāda: “Mūsu resursi ir limitēti. Kā redzam, krīzes neatkāpjas, un tāpēc jo svarīgāk ir maksimāli efektīvi izmantot tos resursus, kas mums ir! Vienojoties par maksimāli piemērotu ekonomiskās virzības stratēģiju un izmantojot tās spēcīgās puses, kas mums kā reģionam piemīt, varam celt kopējo labklājību un vides ilgtspēju. Katra viedoklis ir svarīgs – būtībā daļa no mozaīkas. Nebūtu korekti izstrādāt stratēģiju no ļoti šaura skatupunkta – jo vairāk redzējumu apkopojam, jo veiksmīgāku rezultātu varam sasniegt, un varam izvēlēties pareizo kursu mūsu reģiona ekonomikas attīstībai.”

Pirmie pētījuma rezultāti skatāmi šajā video ierakstā: https://www.youtube.com/watch?v=quHFMNCOVbo

Vidzemes plānošanas reģions ir izvirzījis mērķi sasniegt augstāku ražīgumu un radīt vērtīgākus produktus. Lai nodrošinātu straujāku attīstību, tautsaimniecības struktūra jāmaina par labu lielākai zināšanu ietilpībai.

Vidzemes plānošanas reģiona viedās specializācijas attīstības stratēģijas 2030 virsuzdevums ir noteikt salīdzinošās konkurētspējas priekšrocības, stratēģiski izvēlēties prioritātes un izstrādāt tādus VPR politikas instrumentus, kas maksimāli atraisa reģiona uz zināšanām balstīto attīstības potenciālu un sekmē ilgtspējīgu ekonomisko attīstību.