Ceturtdienas, 24.februāra, vakarā Zoom platformā videokonferencē Saulkrastu novada pašvaldības un domes pārstāvji tikās ar novada uzņēmējiem, nevalstisko organizāciju dalībniekiem un vienkārši sabiedriski aktīviem cilvēkiem, lai pārrunātu valsts un novada aktualitātes, informētu par plānotajiem novada attīstības projektiem, kā arī diskutētu ar klātesošajiem par pārstāvēto nozaru problemātiku un veidu, kā visiem turpmāk veiksmīgāk komunicēt un sadarboties.

Sarunas sākumā tika pārrunāta satraucošā situācija Ukrainā un kā tas ietekmē mūsu valsti un novadu. Karadarbības dēļ Latvija gatavojas bēgļu uzņemšanai un arī Saulkrastu novada pašvaldībai būs jālemj par palīdzīgas rokas sniegšanu, jo bēgļiem būs nepieciešams ne vien mājoklis, kur dzīvot, bet jāpalīdz nodrošināt izglītības iespējas, bērnudārzi, medicīniskais atbalsts utt. Domes vadība aktīvi sazinās ar valsts iestādēm un spēka struktūrām, lai būtu lietas kursā par situāciju un operatīvi varētu lemt par atbalsta sniegšanu.

Novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis informēja par projektiem, kurus pašvaldība šobrīd gatavo iesniegšanai dažādos fondos, kā arī par tiem, kuri ir jau procesā. Tuvākajos gados Saulkrastu novadā notiks būtiski dzelzceļa infrastruktūras uzlabošanas darbi. Sējas pusē būtiska ietekme būs Railway Baltica projektam, savukārt šogad Saulkrastu, Pabažu un Ķīšupes stacijās Latvijas dzelzceļš gatavojas veikt būtiskus ieguldījumus, lai pielāgotu infrastruktūru jaunajiem vilcieniem. Tiks izbūvēti moderni augstie peroni un apgaismojums.

Pašvaldība konceptuāli saņēmusi atbalstu 2,4 miljonu eiro apmērā projektam mobilitātes punkta izveidei Saulkrastu stacijā. Iecerēts sakārtot teritoriju starp Vidrižu ielas un Raiņa ielas pārbrauktuvi. Tāpat arī dalībnieki tika informēti par Saulkrastu novada pašvaldības budžeta aktualitātēm un valsts piedāvāto atbalstu dažādiem projektiem. Iecerēts iegūt finansējums trīs projektiem: Lojas ciema labiekārtošanai, Katrīnbādes ielas būvniecībai (atbalsts uzņēmējdarbībai) un Raiņa ielas 7 energoefektivitātes pasākumiem.

Sapulces dalībnieki tika informēti par pašvaldības plānotajiem tuvākajiem kultūras pasākumiem, iepirkumiem un atbalsta iespējām uzņēmējdarbības veicināšanai Saulkrastu novadā. Nodaļu pārstāvji informēja par savu darbu pēc novadu reformas, kārtojot pašvaldības izdoto normatīvo aktu bāzi. Nupat dome lēmusi par Būvvaldes kā iestādes izveidošanu, šobrīd notiek darba kolektīva komplektēšana.

Diskusiju laikā uzņēmēji uzdeva vairākus jautājumus un rosināja arī priekšlikumus novada vides sakārtošanā.Uzņēmēji izteica priekšlikumu turpmākās tikšanās organizēt pa nozarēm vai darbības veidiem, proti, organizēt atsevišķas tikšanās ar pakalpojumu sniedzējiem, citās reizēs ar ražotājiem. Tika izteikta vēlme rīkot atsevišķu tikšanos tikai tūrisma pakalpojuma sniedzējiem, ņemot vērā, ka novads ir paplašinājies. Viens no priekšlikumiem bija biedrībām un uzņēmējiem iesūtīt savus interesējošos jautājumus pašvaldībā, par kuriem varētu tikt rīkotas nākamās tematiskās tikšanās, savukārt pašvaldība aicināja uzņēmējus un nevalstiskā sektora pārstāvjus ar savām idejām iesaistīties arī pašvaldības ikdienas darba uzlabošanā.

Dalībnieki bija vienisprātis, ka šādas tikšanās reizes jāorganizē regulāri, lai uzņēmējiem būtu iespēja ne vien uzzināt par aktualitātēm pašvaldībā, bet arī iepazīt vienam otru un veidot sadarbību.