31. maijā Jūras parkā ar daudzveidīgām aktivitātēm gan bērniem, gan jauniešiem visas dienas garumā savu 2. dzimšanas dienu atzīmēja Jauniešu Māja.

Lai nosvinētu mācību gada beigas un vasaras sākšanos, sagādātu svētkus dzimšanas dienā ne tikai sev, bet iepriecinātu visus Saulkrastu novada bērnus un jauniešus, teiktu paldies par kopā būšanu divu gadu garumā un dalītos priekā, šogad Jauniešu Māja savu dzimšanas dienu nolēma svinēt kopā ar visiem Saulkrastu novada iedzīvotājiem, rīkojot “Bērnu un jauniešu dienu”. Ikviens bija laipni aicināts bez maksas apmeklēt dažādas aktivitātes Jūras parkā visas dienas garumā.

 

Pirmo dienas daļu aktīvi un daudzveidīgi pavadīt tika aicināti bērni – bija iespēja darboties radošajās darbnīcās, kuras organizēja Saulkrastu PII ‘’Rūķītis’’, izmēģināt savu veiklību Kendama JAM darbnīcā, iepazīt Saulkrastus Labirintos, iegūt jauniešu veidotus sejas apgleznojumus, piedalīties RoboHub konstruēšanas darbnīcā, izkustēties, attīstīt muzikālās iemaņas caur imporvizāciju, kā arī saprast, kas ir dziļā elpošana, ar smieklu jogas palīdzību.

Dienas otrajā pusē tika piedāvātas dažādas interesantas aktivitātes jauniešiem. Arī tiem bija iespēja kārtīgi izsmieties – gan smieklu jogā, gan vēlāk kopā ar stand up komiķi Rūdolfu Kurgēnu. Jaunieši varēja aktīvi izkustēties Strong by Zumba fitnesa nodarbībā, kā arī iepazīt jauniešu informatīvās platformas Eurodesk un visasiespejas.lv, uzzinot vairāk par jauniešiem pieejamajām daudzveidīgajām iespējām gan Latvijā, gan Eiropā. Uz pasākumu bija ieradušies arī vairāki citu valstu brīvprātīgie no dažādām Latvijas organizācijām, kuri ar lielu entuziasmu izmantoja pasākumā piedāvātās iespējas, kā arī paši bija sagatavojuši aktivitātes mūsu jauniešiem.

Viena no nozīmīgākajām aktivitātēm bija dokumentālās īsfilmas “Mind your step” (Apzinies savu soli) demonstrēšana un tikšanās ar filmas autoru Kasparu Alksni un profesionālu inline skrituļslidotāju Nilu Jansonu, lai kopīgi diskutētu par vides tēmu un ar to saistītajām, aktuālajām problēmām mūsdienās.

Vakaru saulrieta pielietā Jūras parkā noslēdza folk hip hop grupa “Misters un Nospiedumi”, kas ne tikai radīja brīnišķīgu atmosfēru caur kokles skaņām un hip hop mūzikas ritmiem, bet arī vēstīja par sabiedrībā aktuālām problēmām un cilvēka vērtībām mūsdienu pasaulē.

Jauniešu Mājas komanda ir sarūgtināta par jauniešu vājo atsaucību un ieinteresētību, bet to atsver gandarījums par mazajiem saulkrastiešiem, kuri ar prieku, neskatoties uz sliktajiem laikapstākļiem, aizrautīgi piedalījās visās aktivitātēs.

Īpašu paldies par atbalstu un atsaucību vēlamies teikt Saulkrastu novada pašvaldībai, Saulkrastu kultūras centram, īpaši darbiniekiem Ingmāram un Andrim, Saulkrastu sporta centram, Saulkrastu PII, “Rūķītis”, Valsts Policijas Saulkrastu iecirknim, īpaši Aijai Krievai, jauniešu informatīvajai platformai Visas iespējas (visasiespejas.lv), Madarai Pilsētniecei, Ilzei Samtiņai un visiem palīgiem – brīvprātīgajiem jauniešiem.

Paldies pasākuma atbalstītājam SIA ‘’Baltais’’.

Jauniešu Mājas kolektīvs

Foto: Pēteris Gertners