Gudram būt ir stilīgi! jeb Zvejniekciema vidusskolas astotklasnieks Kārlis Taube – visgudrākais valstī „Latvijas Televīzija" arī šajā sezonā rīko televīzijas spēli „Gudrs, vēl gudrāks" 6.-12.klašu skolēniem ar  mērķi- atrast gudrāko, spējīgāko bērnu visās vecuma grupās, veicināt izglītību, attīstīt jauniešos izpratni, ka zināšanas ir svarīgas nākotnes mērķu īstenošanā. Spēles jautājumus un uzdevumus  sagatavo kompetenti savas jomas eksperti, kā arī sabiedrībā zināmi cilvēki  katrai dalībnieku vecuma grupai.  Jautājumi aptver mācību vielu un sabiedriski aktuālus jautājumus mūzikā, mākslā, vēsturē, politikā un citās jomās.

 

Spēle tiek organizēta 2.kārtās, lai tajā piedalītos, ir jāaizsūta pieteikuma anketa. No Zvejniekciema vidusskolas spēlē „Gudrs, vēl gudrāks” veiksmīgi piedalījās 8.klases skolnieks Kārlis Taube, kurš uzvarēja konkursa finālā, iegūstot gudrākā astotklasnieka titulu valstī un sagādājot prieku un pozitīvas emocijas klases biedriem, pedagogiem un vecākiem.

 

Par to, kā tika pieņemts lēmums piedalīties šajā spēlē, par ieguvumiem, piedaloties tajā, un atziņām, kad gūta uzvara, stāsta  Kārlis, viņa vecāki Marika Taube, Māris Taube  un  klases audzinātāja Velta Velmere.

 

Velta Velmere:

„2014.gada novembrī Zvejniekciema vidusskolas 8. klases skolnieks Kārlis Taube tika izvirzīts TV spēlei “Gudrs vēl gudrāks”. Kārlim bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas, gūt jaunu pieredzi, esot filmēšanas kameru ielenkumā, kā arī iepazīties ar citu skolu jauniešiem. Klasesbiedri bija aktīvi līdzjutēji.

Kārlis ļoti veiksmīgi spēja atbildēt uz  jautājumiem un izcīnīja uzvaru konkursa pusfinālā, iegūstot 1.vietu 12 spēles dalībnieku vidū. Uzvara pusfinālā deva iespēju Kārlim mēroties zināšanām konkursa finālā, cīnoties par galveno balvu. 2. decembrī norisinājās fināla sagatavošanas darbi Zvejniekciema vidusskolā- videomateriālu par Kārli  filmēšana, intervijas ar klases biedriem un klases audzinātāju, tika filmētas arī   ārpusklases nodarbības, kurās Kārlis pilnveido savu personību – volejbola treniņi, mūzikas nodarbības skolā un Vidzemes Jūrmalas mūzikas skolā. 10. decembrī notika TV spēles fināls, kurā Kārlis sacentās sešu astoto klašu skolēnu grupā un izcīnīja spēles galveno balvu planšetdatoru. Pusfinālā un finālā Kārli atbalstīja ne tikai  klasesbiedri, audzinātāja, bet arī Kārļa vecāki un brālis.       Kārli vēl gaida tikšanās ar Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu. Paldies Kārlim par mūsu, Zvejniekciema vidusskolas, popularizēšanu valstī!”

 

Kārlis Taube: „Nemaz nebiju domājis pieteikties LTV spēlei “Gudrs, vēl gudrāks”, bet iedrošināja pedagogi un vairāki klases biedri.  Tas mani iedvesmoja.   Rakstot pieteikuma anketu, nedomāju, ka tā varētu izraisīt žūrijas interesi, bet,  kad mani uzaicināja piedalīties spēlē, pirmā doma bija: ”Kur es esmu iepinies?”- bet,  saprotot, cik ļoti visi mani atbalsta, man radās gandarījums, prieks un vēlme savus atbalstītājus nepievilt!

Es šo spēli uztvēru kā savu zināšanu pārbaudi, jo iepriekš nebiju īpaši gatavojies (tikai nedaudz), bet  rezultāts ir lielisks! Varu apgalvot, ka guvu jaunas zināšanas un atsāku ticēt veiksmei un brīnumiem! Manuprāt, katram ik dienu būtu jāuzzina kas jauns,  fakti jāsaglabā „savā cietajā diskā”, un attiecīgajā brīdi tas jāatver. Šoreiz ieguldītais darbs ar veiksmi, manuprāt, gāja roku rokā!

Es ieteiktu arī citiem izvērtēt savas zināšanas un pamēģināt piedalīties kādā konkursā. Svarīgi gan, lai pašam par to būtu interese, jo pēc tam noteikti būs gandarījums par paveikto!” 

 

Marika Taube, Māris Taube:

“Kārlis piezvanīja uz darbu un pateica, ka aizpilda anketu, lai piedalītos TV spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”. Šo lēmumu viņš  kādu laiku apsvēra, bet, kad bija izlēmis, pats pieteicās.  

 

Pēc konkursa bija ļoti patīkamas emocijas, pirms tam bija šaubas un satraukums, jo spēli rāda televīzijā, tāpēc pret to nevar izturēties pēc principa “Gan jau kaut kā…”. Iespējams, ka skolā ir radies priekšstats, ka Kārlim viss padodas viegli, bet tikai mēs, mājinieki, redzam, cik daudz laika un pūļu viņš iegulda visā, ko dara. Lai gan konkurss ir arī laimes spēle, jo, kādi būs jautājumi, nezina neviens, un neviens arī nevar zināt itin visu.

 

Arī īpaši gatavoties nebija laika, tomēr mēs pārrunājām aktuālus jautājumus, kas, mūsuprāt, varētu tikt iekļauti spēlē. Mums par pārsteigumu, ar dažiem bijām trāpījuši desmitniekā, piemēram, finālspēlē bija jautājums par Latvijas egli  Briselē, kā arī par 6.deklinācijas izņēmumvārdu  “ļaudis”, kas pieder pie 6.deklinācijas. Kārlis vienīgais zināja atbildi uz šo jautājumu.

 

Pēc konkursa  Kārlis no saviem vecākiem saņēma pelnītas uzslavas: “Tu nebeidz mani pārsteigt!”(mamma); “Apsveicu, malacis,” lepni teica tētis un paspieda dēla roku.

Arī jaunākais brālis Artūrs, kurš mācās 2.klasē, cenšas visu izzināt, atsevišķos jautājumos pat pārspēj Kārli. Finālspēlē bija vismaz viens jautājums, uz kuru Artūrs zināja atbildi, bet Kārlis ne. Kārļa sasniegums vēl vairāk liks viņam mācīties, “konkurēt” ar brāli. Artūra iemīļotākā lasāmviela ir dažādas enciklopēdijas, tādēl gaidīsim patīkamus  pārsteigumus arī no jaunākā brāļa.

 

Kopumā „Gudrs, vēl gudrāks” ir ļoti pozitīva spēle, kas jauniešiem  parāda, ka ir „stilīgi” būt gudram. Lai gan mums bija cerības, ka Kārlis “neizgāzīsies”, uztraukums bija pamatīgs. Patīkami, ka mūsu dēlu atbalstīja klasesbiedri, domājams, ka šī spēle pat nedaudz  saliedēja klasi. Priecājamies, ka mūsu bērni jau agri saprot, ka atmaksājas mācīties un būt gudriem – gan īstermiņā, proti, saņemot balvas,  gan ilgtermiņā – iegūstot labu izglītību un darbu.

 

Vēlamies teikt paldies Kārļa klasesbiedriem – vispirms jau par viņa iedrošināšanu pieteikties spēlei, kā arī par uzmundrinājumu un aktīvo līdzjušanu. Tāpat sirsnīgs paldies pedagogiem, kas viņu “eksaminēja” un atbalstīja, gatavojoties spēlei. Paldies Zvejniekciema vidusskolas administrācijai un direktoram A. Dulpiņam, kā   arī visiem, kas vēlēja veiksmi un apsveica ar uzvaru!