Pasākuma laikā tiks organizētas arī nelielas cilvēku grupu (10) ekskursijas uz Skultes jahtklubu.

Uz tām varēs pieteikties pie kultūras nama “Zvejniekciems” atrodamā jahtkluba teltī. Gājiens uz jahtu piestātni notiks, piesakoties 10 cilvēkiem vienā grupā. Ekskursiju regularitāte atkarīga no interesentu skaita.

No plkst. 11.00 – 16.00 plaša un interesanta aktivitāšu programma pie kultūras nama “Zvejniekciems”. Pasākuma laikā durvis vērs vaļā arī Skultes ostas administrācijas teritorija, kuru bez iepriekšēja pieraksta varēs apskatīt ikviens interesents. Apmeklētājus sagaidīs Valsts robežsardzes atbildīgās personas, Latvijas Pludmales glābēju komanda, kā arī Ostas administrācijas darbinieki.

Plašāka svētku programma:

Svētkus plkst. 11.00 atklās jauniešu deju kolektīvs tautas deju kolektīvs “Krustu šķērsu”, vidējās paaudzes deju kolektīvs Jūrdancis un senioru deju kolektīvs Saulgrieži.

Visas dienas garumā, līdz pat 16.00, zvejniekciemieši un pilsētas viesi aicināti uz dienas balli jūrnieku stilā. Dziedāsim līdzi populārām melodijām kopā ar Žoržu Siksnu, grupu

Pēdējais Brīdis un Latvijas ekoloģisko mūzikas grupu Ducele.

Mazākos apmeklētājus plkst. 12.00 un 14.00 ar izrādi “Neptūns meklē sievu” priecēs improvizācijas leļļu teātra studija “ILze”. Pasākuma laikā ikviens varēs darboties jūras tematikai veltītās radošajās darbnīcās.

Plkst. 13.00 ar īpašu uznācienu viesus pārsteigs Saulkrastu kora ANIMA grupa kopā ar instrumentālo grupu Kristapa Krievkalna vadībā.

Pasākuma ietvaros apmeklētājiem būs unikāla iespēja apskatīt vēl neredzētas ostas teritorijas. Interesentiem durvis vērs Skultes Ostas pārvaldes teritorija, kurā par savu ikdienas darbu un iegūto pieredzi dalīsies Valsts robežsardzes atbildīgās personas un Latvijas Pludmales glābēju komanda, kā arī Ostas administrācijas darbinieki. Tāpat novadniekiem būs iespēja pieteikties ekskursijā uz Skultes Jahtklubu.

Dodoties ekskursijā no galvenās norišu vietas pie kultūras nama “Zvejniekciems” uz Ostas administrācijas ēku, aicinām apskatīt nesen izveidoto laivu piestātni. Šī projekta mērķis ir nodrošināt jahtām un mazizmēra kuģošanas līdzekļiem pietauvošanās, stāvēšanas un nolaišanas, un izcelšanas no ūdens iespēju Skultes ostā. Ikdienā Ostas pārvaldes administrācija nodarbojas ar ostas teritorijas pārvaldi, jūras un upes kuģu ceļu uzturēšana, molu un piestātņu uzturēšana, vides aizsardzību un apmeklētājiem šī teritorija nav pieejama.

Paralēli jūras tematikai veltītām aktivitātēm, baudīsim vietējās jūras veltes. Vietējie un tālāku ceļu mērojuši zvejnieki atklās oriģinālas zivju pagatavošanas receptes.