Vides izglītības fonds un kampaņa “Mana jūra”  ikvienu aicina pievienoties Piekrastes Tīrradē – iniciatīvai, kas norisināsies septembrī un kuras laikā kopīgiem spēkiem tiks sakopta visa 500 km garā Latvijas piekraste. Iniciatīvas nosaukums “Piekrastes Tīrrade” ietver vārdu, kas ticis radīts īpaši šim pasākumam. “Tīrrade” ir saliktenis, ko veido divi vārdi – “tīrs” un “radīt”. Tādejādi iniciatīvas autori vēlas uzsvērt, ka tos vieno un iedvesmo ideja par tīras vides radīšanu, vīzija par tīru un sakoptu piekrasti.

Piekrastes Tīrrade notiks katru sestdienu sadarbībā ar vietējām pašvaldībām, Latvijas Ekoskolām un ikvienu, kam rūp tīra vide. 1. septembrī tiks sakopta Liepājas, kā arī Rucavas, Nīcas, Grobiņas un Pāvilostas novada jūrmala, 8. septembrī – Ventspils un Ventspils novada piekraste. 15. septembrī Tīrrade norisināsies Dundagas, Rojas, Mērsraga un Salacgrīvas novadā, 22. septembrī – Engures, Carnikavas, Saulkrastu un Limbažu novadā, savukārt pēdējā mēneša sestdienā – 29. septembrī – Latvijai tiks uzdāvināta tīra Jūrmalas un Rīgas piekraste.

Lai pēc iespējas labāk efektīvāk sakoptu pludmali,Saulkrastu novada jūras piekraste ir sadalīta divos posmos. Katram dalībniekam ir iespēja pieteikties uz sev patīkamāko posmu, vai nu reģistrējotieswww.tirrade.lv, vai arī zvanot Aigai pa tālruni 26722484.Savlaicīga reģistrācija ir svarīga, jo tā organizatoriem ļauj maksimāli labi jau šobrīd saplānot cilvēku noslodzi gar visu piekrasti.

Visos novados sakopšanas darbi ritēs pēc vienota plāna, tie sāksies 10.00 un noslēgsies 14.00. Noteiktajā datumā 10.00 “Tīrrades” dalībniekam jāierodas izvēlētajā vietā, kur viņu sagaidīs kāds no “Piekrastes Tīrrades” posmu koordinatoriem, kurš ikvienam izsniegs maisus un cimdus, instruēs par drošību un sakopšanas darbu plānu. Katram “Piekrastes Tīrrades” dalībniekam tiks piešķirti divi dažādi maisi, viens no tiem būs domāts plastmasas atkritumiem, savukārt otrs – visiem pārējiem. Sadarbībā ar AS “BAO” būs iespēja bīstamos atkritumus nodalīt no pārējiem, novietojot tos atsevišķos konteineros.

Posmi:

1. Bazūnurga – Lilastes upes ieteka jūrā (3,52 km)

2. Bazūnurga – Baltā kāpa, Inčupes ieteka jūrā (3,08 km)

3. Baltā kāpa, Inčupes ieteka jūrā – Pēterupes ieteka jūrā (1,8 km)
4. Saulkrastu pludmale, kafē Mare – Pēterupes ieteka jūrā (1,83 km)

5. Saulkrastu pludmale, kafē Mare – Ķīšupes ieteka jūrā (1,14 km)
6. Skultes kokosta “SIA Termināls” – Ķīšupes ieteka jūrā (4,19 km)
7. Skultes kokosta, Upes iela – Limbažu novada robeža (3,6 km)

Lai uzzinātu vairāk un reģistrētos dalībai Piekrastes Tīrradei –www.tirrade.lv,vai pa tālruni 26722484 (Aiga).