Saulkrastu novada pašvaldība ir apkopojusi aktuālākos iedzīvotāju jautājumus, kas saņemti pašvaldības tīmekļvietnē www.saulkrasti.lv 2024. gada martā. Kopumā saņemti 12 jautājumi. 

Atgādinām, ka pašvaldība sniedz atbildes uz uzdotajiem jautājumiem gadījumos, ja tiek norādīta e-pasta adrese, uz kuru atbildi nosūtīt. Aicinām iedzīvotājus izmantot iespēju un pirms uzdot savu jautājumu, apskatīt sadaļu – Biežāk uzdotie jautājumi, jo iespējams, ka uz jūsu jautājumu jau iepriekš ir sniegta atbilde.

Jautājumu un pašvaldības sniegto atbilžu apkopojums

Jautā Laura
Jautājums:
Interesē vai ir nepieciešams kāds saskaņojums, lai rīkotu laulību ceremoniju pie jūras posmā Saulkrasti-Zvejniekciems. Konkrētu vietu vēl neesam izvēlējušies.
Atbilde:
Lai rīkotu laulību ceremoniju publiskā vietā, nav nepieciešamas saskaņojums ar pašvaldību. Saskaņojums Jums ir nepieciešams, ja Jūsu izvēlētā vieta ir privāta teritorija.
Par plānotās ceremonijas izvēlēto datumu un laiku, Jums būs jāvienojas ar dzimtsarakstu nodaļas vadītāju Baibu Melderi t:29452136.
Jautā Eva
Jautājums:
Kāpēc šogad vairāk nebūs āra trenažieri (pie sporta halles)? Siltajā gada periodā (pavasaris – rudens) daudzi iedzīvotāji izmantoja šo bezmaksas sportošanas iespēju. Kaut arī Saulkrastos ir citas iespējas āra trenažieriem, pie sporta halles esošā ir vienīgā, kur varēja izmantot vienkāršas hanteles vingrojumiem. Citās vietās tādu iespēju nav.
Atbilde:
Informējam, ka āra trenažieru zāle pie Saulkrastu sporta centra halles tika radīta kā īslaicīgs risinājums Covid-19 pandēmijas laikā, lai iedzīvotājiem būtu iespēja nodarboties ar fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā, ņemot vērā pandēmijas laika ierobežojumus. Taču, ņemot vērā to, ka Covid-19 pandēmijas laikā spēkā esošie ierobežojumi ir beigušies, kā arī to, ka āra trenažieru zālē esošais inventārs bija krietni nolietots un apmeklētāju drošību un veselību apdraudošs, turpmāka āra trenažieru zāles darbība netiks nodrošināta.
Tomēr norādām, ka Saulkrastu sporta centrā ir atjaunota iekštelpu trenažieru zāle, kurā ir iespējams trenēties ikvienai personai, kura ir sasniegusi 18 gadu vecumu (vai 14 gadu vecumu pavadošās personas uzraudzībā). Iekštelpu trenažieru zāles apmeklējuma cena – 5 EUR par vienu apmeklējuma reizi (1,5 stunda) vai 30 EUR par mēneša abonementu.
Jautā Ermīns
Jautājums:
Esmu 4 reizes šogad runājis ar Aleksandru Zoriču par Pēterupē, Saulkrastos, Ceriņu ielas un Ošu ielu krustojumā meleorācijas trubas izveidi, tā arī nav nekas izdarīts, pagājušā gada vasarā tika iesūtīts iesniegums. Kas vēl ir jādara, lai kaut kas sāktu virzīties uz priekšu?
Atbilde:
Jūsu ziņa nodota pašvaldības vadībai situācijas risināšanai.
Jautā Edgars
Jautājums:
Vēlos uzzināt, kāda varētu būt īres cena 2 kv.m pankūku tirdzniecības bodes izvietošanai Saulkrastu Jūras Parkā pie glābšanas torņa ar iespēju pieslēgt elektrību.
Atbilde:
Saulkrastu novada pašvaldība kā valsts pārvaldes iestāde nomas maksu var noskaidrot izsolē. Aicinām rakstīt pašvaldībai oficiālu iesniegumu brīvā formā, norādot termiņu, platību, vietu u.c. būtisko informāciju. Iesniegumu ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu, sūtīt uz e-pastu pasts@saulkrasti.lv.
Jautā Inga
Jautājums:
Gribētu uzzināt, kur jāvēršas, ja kaimiņiene regulāri ziemā nopludina savus kanalizācijas ūdeņus manā un blakus kaimiņu teritorijā. Man ir vasarnīca, tapēc dzīvoju savā īpašumā no maija līdz oktobrim. Blakus man otrā pusē dzīvojošā kaimiņiene, to ir piefiksējusi un uzņēmusi fotogrāfijas. Nav arī redzēts, ka patstāvīgi dzīvojošā kaimiņiene, kas to dara, izvestu kanalizāciju.
Atbilde:
Lai decentralizētā kanalizācijas sistēma neradītu draudus cilvēku veselībai un videi, ar iesniegumu, par fiksēto pārkāpumu ir jāgriežas Saulkrastu novada pašvaldības policijā (policija@saulkrasti.lv) vai pie Saulkrastu novada būvvaldes būvinspektora, kā to nosaka Saulkrastu novada domes 2022.gada 26.janvāra saistošie noteikumi Nr.SN4/2022 “Decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtība Saulkrastu novada pašvaldībā” .
Jautā Sintija
Jautājums:
Neibādes parks un estrāde – publiska vieta. Wc būdiņa, dzelzs, pie upītes visu laiku slēgta. Kam tā domāta? Ja ne it kā cilvēkiem. Kad notiek estrāde pasākumi, to var lietot ar tikai viesmākslinieki. Parastie tur netiek.
Atbilde:
Saulkrastu kultūras centra vadība informē, ka Neibādes parks un brīvdabas estrāde ir nodota valdījumā pašvaldības iestādei “Saulkrastu novada kultūras centrs”. Labierīcības ir paredzētas māksliniekiem. Aizskatuves zona pasākuma laikā tiek norobežota un apsargāta. Skatītājiem tiek nodrošinātas biotualetes ne tikai pasākumu laikā, bet arī aktīvās sezonas laikā- vasarā. Labieriecības, kuras paredzētas māksliniekiem, ir paredzētas lietošanai vasarā.
Jautā Sabīne
Jautājums:
Vai ir pieejama informācija par dienas nometnēm bērniem skolēnu brīvdienās un vasarā? Labprāt aizpildītu iesniegumu laicīgi, lai bērnam būtu vieta nometnē.
Atbilde:
Šādas nometnes noteikti tiks organizētas. Notiek organizatoriskais process, tāpēc sniegt informāciju par konkrētiem nometņu norises laikiem šobrīd nevaram. Lūgums sekot līdzi informācijai Saulkrastu novada pašvaldības informācijas kanālos.
Jautā Ilze

Jautājums:
Vai pašvaldība nosaka, kas tieši zemesgabalā tiks būvēts – veikals, viesnīca, dzīvojamā māja?

Atbilde:

Tikai daļēji. Pašvaldība katra zemesgabala atļauto izmantošanu nosaka teritorijas plānojumā un apbūves noteikumos. Galvenie zonējumi teritorijas plānojumā ir publiskā apbūve, dzīvojamā apbūve, ražošanas teritorijas, dabas teritorijas. Publiskās apbūves teritorijās atļauta gan komerciālu, gan nekomerciālu publiska rakstura iestāžu būvniecība (biroju ēkas, tirdzniecības un pakalpojumu objekti, kultūras, izglītības, tūrisma iestādes, sporta būves, utt.). Zemesgabala īpašnieks pats izlemj, ko tieši, atbilstoši apbūves noteikumiem, savā zemesgabalā būvēs. Piemēram, šajā pavasarī pašvaldība rīko apbūves tiesību izsoli tās īpašumā esošajā zemesgabalā kafejnīcas būvniecībai pie Saules laukuma, nosakot, ka tai jādarbojas visu gadu un jābūt pievienotai pie centralizētajiem ūdensapgādes/kanalizācijas tīkliem.

Būvvalde, saskaņojot būvprojektu, pārbauda atbilstību vispārīgiem būvnormatīviem, teritorijas plānojumam, noteiktajiem apbūves rādītājiem (būves novietojums, izmēri, apbūves blīvums), pieprasa saskaņojums ar nepieciešamajām institūcijām, kas izsniedz tehniskos noteikumus, nosaka papildus prasības ēkas vizuālajam izskatam. Iedzīvotāji iepazīties ar Saulkrastu novada teritorijas plānojumu un katra zemesgabala atļauto izmantošanu var portālā https://geolatvija.lv/geo/tapis#document_8371 .

Jautā Ilze

Jautājums:
Kāpēc tik ekskluzīvā vietā pie jūras pašvaldība atļauj būvēt lielveikalu?

Atbilde:
Pašvaldības ieskatā, protams, lielāks ieguvums novadam kopumā būtu jaunas viesnīcas izveide, t.sk. rekonstruējot un integrējot vēsturisko apbūvi. Tomēr zemes gabals Ainažu ielā 113 nepiederēja Saulkrastu novada pašvaldībai, līdz ar to nav iespējas ietekmēt darījumus starp divām privātpersonām. Šis īpašums jau vēsturiski izmantots uzņēmējdarbībai. Tā atļautā izmantošana atbilstoši teritorijas plānojumam ir publiskās apbūves teritorijas.

Uzņēmējdarbības vidē darbojas pašregulācija – uzņēmēji investē nozarēs un objektos, kurās pārskatāmā laika periodā redz peļņu. Šajā gadījumā zemes īpašnieki ir nolēmuši būvēt veikalu, iespējams vēlāk arī kafejnīcu. Taču pozitīvi, ka teritorija kļūs iedzīvotājiem pieejama, tiks sakārtots erozijas skartais jūras krasts, izveidota labiekārtota noeja uz pludmali, atjaunota mūra siena Z pusē, izvietojot uz tās vēsturisko informāciju par šo teritoriju. Tās arī ir jaunas darbavietas iedzīvotājiem, tiek maksāts nekustamā īpašuma nodoklis, kas ļauj iegūtos līdzekļus izmantot pilsētas labiekārtošanai.

Vēršam uzmanību, ka jebkuras jaunas investīcijas novadā nozīmē, ka uzņēmēji ir izvērtējuši un saskatījuši novada attīstības potenciālu ilgtermiņā, dodot pozitīvu ziņu arī citiem uzņēmējiem, kas meklē jaunas attīstības teritorijas un varētu būvēt citus objektus, piedāvājot dažādus jaunus pakalpojumus.

Jautā Ilze

Jautājums:
Kāpēc pašvaldība atļauj būvēt un atvērt tādus veikalus, kas jau ir Saulkrastos vai atļauj mainīt veikalā esošo preču sortimentu?


Atbilde:
Pašvaldība atļauju būvniecībai var nedot tikai gadījumā, ja plānotā būvniecība neatbilst teritorijas plānojumam. Uzņēmējam pirms veikala atvēršanas nav jāsaskaņo pašvaldībā vai jāsaņem atļauja konkrēta zīmola veikala izveidei un pašvaldībai diemžēl nav tiesības pieprasīt konkrētu preču sortimentu veikalā – lemt, vai šajās telpās tirgos makšķeres, lietotas drēbes, pienu vai alkoholu. Atsevišķu preču apriti un tirdzniecības ierobežojumus valstī nosaka Ministru kabineta noteikumi. Kāda zīmola veikals tiks būvēts, izlemj attiecīgā zemesgabala īpašnieks vai ēkas attīstītājs.

Informējam, ka pašvaldībai pieder tikai atsevišķi zemesgabali novadā, un tie netiek izmantoti lielveikalu būvniecībai.


Jautā Ilze

Jautājums:
Vai interesi atvērt lielveikalu ir izrādījuši citi veikalu tīkli, kas vēl nav mūsu novadā?

Atbilde:
Jā, viens no lielajiem lielveikalu tīkliem ir interesējies un izvērtējis iespējamās veikala atrašanās vietas, taču šobrīd pašvaldības rīcībā nav apstiprināta informācija par konkrētu būvniecību.

Jautā Ilze

Jautājums:
Vai šobrīd novadā tiek projektēts vēl kāds lielveikals, kas jau ir Saulkrastos?

Atbilde:
Šobrīd tiek projektēts jauns lielveikals Saulkrastos, Vidrižu ielā (zemesgabala adrese Ainažu iela 30, Saulkrasti).