1. martā 17.00 Saulkrastu Jauniešu māja aicina uz iedvesmas stāstu vakaru“SPANIEL komandas sapnis par Atlantiju”.

 

Ar patroneses Latvijas eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas laba vēlējumiem leģendārā burāšanas mācību jahta SPANIEL aizvadītajā gadā paveica ko vēsturisku – divas reizes šķērsoja Atlantijas okeānu, izcīnot vairākas balvas regatē Rendez-Vous 2017 Tall Ships Regatta un vēstot pasaulei par Latvijas simtgadi. Maršrutā no Sinešas līdz Bermudām, Bostonai, Kvebekai un Havrai, un pēc tam mājup līdz Latvijai jahta SPANIEL nogāja 10 500 jūras jūdzes, pabija 6 valstīs divos kontinentos, un dažādos burāšanas posmos kopumā piedalījās 55 burātāji.

Ceļojumā gūtās atziņas uz SPANIEL pastkartēm nosūtītas mājup no ostām sešās valstīs divos kontinentos, satikti latvieši Bermudās, Bostonā, Pictou, Kvebekā un Halifaksā. Komanda ceļojumā piedzīvoja duci krāšņu saulrietu, pāris vētras un neskaitāmus gan brīnišķīgus un jautrus, gan pārdomām pilnus brīžus. Pateicoties Kultūrkapitāla fonda atbalstam, komanda ceļojumā vēstīja pasaulei par Latvijas simtgades tuvošanos ar krāšņiem komandas tērpiem un jahtas SPANIEL vizuālo tēlu, par ko regatē komanda ieguva divas Komunikācijas balvas.

Par ceļojumā piedzīvoto un okeānā gūtajām atziņām jums pastāstīs viena no projekta “Sapnis par Atlantiju // Baltijas jūraszīmes” iniciatorēm Sintija Lase (Sineša – Kvebeka).