Cukura diabēts ir hroniska, progresējoša vielmaiņas slimība, kuras rezultātā organismam nav spējas patstāvīgi regulēt cukura līmeni asinīs. Cukura diabēts ir viena no nozīmīgākajām neinfekcijas slimībām gan saslimstības, gan mirstības cēloņu ziņā Latvijā, gan citās Eiropas Savienības valstīs, gan pasaulē kopumā.

Vismaz astoņus no desmit 2. tipa cukura diabēta gadījumiem ir iespējams novērst, veltot vairāk rūpju un uzmanības savai veselībai – uzturot normālu ķermeņa masu, nodarbojoties ar fiziskajām aktivitātēm un lietojot veselīgu, sabalansētu uzturu.
Vairāk informācijas par cukura diabētu, iedzīvotāji var iegūt, iepazīstoties ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sagatavoto interaktīvo tiešsaistes materiālu, kas ir pieejams šeit:https://ej.uz/pasaules_diabeta_diena(dalības kods 10497752).
Ceram, ka izstrādātais materiāls palīdzēs veicināt iedzīvotājos izpratni par cukura diabētu, sniegs zināšanas par cukura diabēta raksturīgākajām pazīmēm un profilaktiskajiem pasākumiem slimības novēršanai vai ierobežošanai! Izstrādātais materiāls ir interaktīvs un ļaus iedzīvotājiem pašiem uzreiz arī pārbaudīt jauniegūtās zināšanas, atbildot uz SPKC sagatavotajiem jautājumiem.

Aicinām Pasaules diabēta dienas ietvaros iepazīties ar citiem Veselības ministrijas un SPKC izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem: