Ar aicinājumu katram iestādīt savu koku vai piedzīvot koka dzimšanu no iestādītās sēkliņas, LIELĀ TALKA lūdz Latvijas iedzīvotājus piedalīties Pasaules talkā, kas notiks 150 pasaules valstīs š.g. 15.septembrī.

Latvijas cilvēku vēstījums visai pasaulei līdz ar to ir viennozīmīgs: mēs stādām Laimes koku savas Latvijas un visas planētas veselībai un labai dzīvei. Pasaules talka sāksies Jaunzēlandē plkst.10.00 pēc vietējā laika un sekos Saulei dienas garumā, pārklājot visas 24 laika joslas. Talka noslēgsies Havaju salās. Pasaules talka būs lielākā kopīgā dabas sakopšanas talka pasaules vēsturē.

Plānota arī tiešā pieslēgšanās kādai no Latvijas koku stādīšanas vietām, lai citu valstu iedzīvotājiem parādītu Latvijas attieksmi pret savu dabu un ilgmūžības jautājumiem.

Lielās Talkas mājas lapā talkas.lv ir izveidota īpaša karte – http://talkas.lv/laimes-koki/, kurā ikviens – gan liels, gan mazs, tiek aicināts atzīmēt vietu, kur ir iesējis koka sēkliņu vai iestādījis stādiņu, kā arī atstāt vēlējumu Latvijai un pasaulei nākamajos 100 gados.

Ikviens ir aicināts 15.septembrī iedēstīt savu koka sēkliņu vai iestādīt koku īpaši izveidotā kartē mājas lapas www.talkas.lv karšu sadaļā: un dalīties ar savu veikumu, lietojot tēmturus #LielāTalka, #stādāmnākotni. Aicinātas piedalīties visas pašvaldības, skolas, bērnu dārzi, nevalstiskās organizācijas, draugu grupas un jebkurš individuāls cilvēks.

Arī pasaulē dzīvojošie Latvijas cilvēki ir aicināti iesaistīties vai nu mītnes zemes sakopšanā, detalizētu informāciju par katru valsti atrodot akcijas mājas lapā www.letsdoitworld.org vai arī iestādot koku, līdzīgi kā to darīsim Latvijā.

Kā piedalīties?

  • Sagatavo dēstāmo koka sēklu vai sameklē koka stādu;
  • Š.g. 15.septembrī to iestādi;
  • Nofotogrāfē, ieraksti video un atsūti Lielajai talkai;
  • Atzīmē savu stādījumu Latvijas kartē talkas.lv
  • Lieto tēmturi #LielāTalka, #stādāmnākotni un ieliec sociālajos tīklos.

Informācija: www.talkas.lv

Par Pasaules talku vairāk var uzzināt šeit.