Šī gada 3.jūnijā visā Latvijā notiks pašvaldību vēlēšanas. Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās ir balsstiesīgajiem Latvijas un Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem, sākot no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos pašvaldību vēlēšanās Latvijā, ES pilsonim jābūt reģistrētam Latvijas Iedzīvotāju reģistrā.

Svarīgi zināt, ka vēlētāji drīkst balsot tajā pašvaldībā, kurā viņiem ir reģistrēta dzīvesvieta 90 dienas pirms vēlēšanu dienas vai tajā pašvaldībā, kurā viņiem pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums. Šoreiz vēlētāju uzskaitei tiek lietots Vēlētāju reģistrs. Tas nozīmē, ka pašvaldību vēlēšanās katrs vēlētājs tiks iekļauts noteikta vēlēšanu iecirkņa vēlētāju sarakstā atbilstoši reģistrētajai dzīvesvietai 90 dienas pirms vēlēšanu dienas – atbilstoši ierakstam Iedzīvotāju reģistrā 5.martā.

Tie Latvijas pilsoņi, kuriem šī gada 5.martā nebūs spēkā esošas dzīvesvietas reģistrācijas, tiks iekļauti tā vēlēšanu iecirkņa sarakstā, kas atbildīs ziņām par vēlētāja pēdējo reģistrēto dzīvesvietu. Lai informētu par to, kura vēlēšanu iecirkņa sarakstā vēlētājs iekļauts, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde katram vēlētājam uz reģistrētās dzīvesvietas adresi pa pastu izsūtīja paziņojumu, kurā katram vēlētājam ir noteikts precīzs vēlētāju kārtas numurs.

Vēlēšanu iecirkņi. Informējam, ka Saulkrastu novadā pašvaldību vēlēšanu laikā strādās 2 iecirkņi: 768.vēlēšanu iecirknis būs izvietots Saulkrastu novada domē, Raiņa ielā 8, Saulkrastos un 769.iecirknis strādās Zvejniekciema vidusskolā Atpūtas ielā 1, Zvejniekciemā.

Deputātu kandidātu saraksti un programmas( ievietoti izlozē iegūtā kārtas numura secībā):

“Latvijas Zemnieku partija”

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”

Partija “Vienotība”

Latvijas Zaļā partija

Politiskā partija “Alternative”

Tāpat šī informācija pieejama CVK mājas lapā www.cvk.lv un no 29.maija arī vēlēšanu iecirkņos, to darba laikos.

Pašvaldību vēlēšanās tiks organizēta balsošana atrašanās vietā tiem vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu iecirknī. Šo iespēju vēlētāji varēs izmantot, ja vēlēšanu dienā atradīsies sava vēlēšanu iecirkņa teritorijā un būs iepriekš uzrakstījuši iesniegumu atbilstošam vēlēšanu iecirknim (Saulkrastu domē vai Zvejniekciema vidusskolā) par šādu nepieciešamību. Iesniegumus vēlēšanu iecirkņi pieņems no 29.maija līdz 3.jūnijam:

– pirmdien, 29.maijā: no plkst.16.00-20.00;

– otrdien, 30.maijā: no plkst. 9.00-13.00;

– trešdien, 31.maijā: no plkst. 17.00 – 20.00;

– ceturtdien, 1.jūnijā: no plkst. 9.00 – 12.00;

– piektdien, 2.jūnijā: no plkst. 10.00 – 16.00.

Vēlētāji, kuri vēlēšanu dienā nevarēs nokļūt savā vēlēšanu iecirknī, var izmantot iespēju nobalsot iepriekš.

Iepriekšējā balsošana notiks trīs dienas pirms vēlēšanu dienas:

– trešdien, 31.maijā: no plkst. 17.00 – 20.00;

– ceturtdien, 1.jūnijā: no plkst. 9.00 – 12.00;

– piektdien, 2.jūnijā: no plkst. 10.00 – 16.00.

3.jūnijā abi iecirkņi strādās no plkst. 7.00 – 22.00. Piedaloties pašvaldību vēlēšanās, vēlēšanu iecirknī jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments – pase vai personas apliecība (eID karte).

Centrālās Vēlēšanu komisijas uzziņu tālrunis par vēlēšanām: 67049999 (no plkst. 8.00 – 20.00). Vairāk informācijas: www.cvk.lv.

Uzmanību! Atgādinām, ka vēlēšanu zīmēs tiks uzskaitīti tie krustiņi, kuri būs ievilkti rombā pretī kandidāta vārdiem un par svītrotiem tiks uzskatīti tie kandidāti, kuru vārdam un uzvārdam būs pārvilkta svītra. Jebkādas citas atzīmes vēlēšanu zīmēs vēlēšanu iecirkņi neņems vērā.