Zemes stunda 60

Jau devīto reizi marta mēneša pēdējā sestdienā cauri laika joslām visā pasaulē svinēs Zemes stundu.

Saulkrastu novada dome aicina iedzīvotājus iesaistīties akcijā „Zemes stunda” , kas norisināsies š.g.28. martā plkst. 20:30. Aicinām uz vienu stundu izslēgt apgaismojumu, lai simboliski pievērstu uzmanību klimata pārmaiņām.

28. martā, Zemes stundas laikā, tiks izslēgts Saulkrastu novada domes ārējais apgaismojums. Arī iedzīvotāji tiek aicināti samazināt vai izslēgt apgaismojumu dzīvojamā zonā, izslēgt tādas elektroierīces, kā, piemēram, datoru un televizoru, censties Zemes stundas laikā nevārīt ūdeni ar elektriskajām kannām, nelietot veļas mazgājamo un trauku mazgājamo mašīnu.

 

 Šobrīd akcijā Zemes stunda oficiāli dalību ir apstiprinājušas vairāki desmiti Latvijas pilsētas un novadi, tajā skaitā arī Saulkrastu novads. „Zemes stunda” ir daudz vairāk, kā simboliska rīcība vienu stundu izslēdzot ēku vai objektu ārējo apgaismojumu! Tas ir aicinājums mainīt rīcību un uzsākt iniciatīvas, lai sekmētu enerģijas un resursu taupīšanu un veidotu videi draudzīgāku dzīvi ikdienā.

 

Zemes stunda ir lielākais klimata tēmai veltītais pasākums, kāds jebkad noticis. Tās laikā miljoniem cilvēku visapkārt pasaulei vienojās, izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, lai pieprasītu izlēmīgu rīcību klimata problēmu risināšanai. Vēl vairāk – katru gadu tieši Zemes stundas laikā rodas jauni izaicinājumi un apņēmības, ko īstenot.

 

 Pagājušajā gadā Latvijā akcijā piedalījās 44 pašvaldības, daudzi uzņēmumi un organizācijas. Līdzīgi kā Jaunais gads „Zemes stunda” virzīsies no vienas laika zonas uz nākamo.