Attīstības finanšu institūcija Altum (ALTUM) daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā saņēmusi simto mājas renovācijas pieteikumu.  Tas saņemts no 1977.gadā būvētas 18 dzīvokļu mājas Saulkrastos.

Līdz ar to šobrīd kopumā 100 daudzdzīvokļu mājas Latvijā pieteikušās izmantot jaunās valsts programmas iespējas – grantu un valsts garantētu aizdevumu mājas atjaunošanas darbiem.

Lielākais projektu skaits uz 20.februāri saņemts no Liepājas – 18 projekti, tai seko Rīga ar 12 projektiem un Salaspils ar 9 projektiem. Projekti iesniegti vēl no 27 pilsētām.

ALTUM izvērtē projektus, lai pārliecinātos, ka iecerētie mājas uzlabojumi nodrošinās plānoto siltumenerģijas ietaupījumu un patēriņu nākotnē.Šobrīd 20 projekti saņēmuši pozitīvu ALTUM atzinumu ar sagaidāmā granta apjomu. Tas ļauj šīm mājām spert nākamos soļus – meklēt būvnieku, būvuzraugu, u.c., lai precīzi apzinātu darbus un to izmaksas, kā arī doties pie komercbankas pēc līdzfinansējuma projekta īstenošanai.

Lai informētu par valsts atbalsta iespējām māju atjaunošanai un renovācijas procesu, ALTUM kopā ar Ekonomikas ministriju rīko bezmaksas semināru ciklu reģionos un Rīgā. Tuvākie semināri notiks Vidzemē: 22.februārī Siguldā un Valmierā, 23.februārī – Smiltenē un Gulbenē. 1.martā semināri notiks Jelgavā un Bauskā, 2.martā – Jēkabpilī un Ogrē. Seminārs Rīgā notiks 6.aprīlī. Pilns semināru grafiks, norises vietas un pieteikšanās semināriem:

https://www.em.gov.lv/lv/es_fondi/dzivo_siltak/pasakumi/)