Lai varētu izcelt bāriņtiesu darba nozīmi un pateikt īpašu paldies bāriņtiesu darbiniekiem par rūpēm, par pašaizliedzību, par misijas apziņu, par ieguldījumu un drosmi, Labklājības ministrija, Bērnu aizsardzības centrs un Latvijas bāriņtiesu darbinieku asociācija ir vienojušies, ka turpmāk ik gadu 26.marts tiks noteikts kā bāriņtiesu darbinieku diena.
Sakot milzīgu paldies Saulkrastu novada pašvaldības Bāriņtiesai, pajautājām kolēģiem – kas ir tas, kas sniedz viņu darbā vislielāko gandarījumu?

Rita – bāriņtiesas priekšsēdētāja
Saulkrastu novada Bāriņtiesas priekšsēdētāja Rita darba gaitas sākusi citā tiesībsargājošā iestādē, taču nu jau 10 gadu strādā bāriņtiesā.
“Savā darbā Bāriņtiesā gandarījumu rada glābtie bērna likteņi, būt blakus tiem, kuri ir visneaizsargātākie. Darbs bāriņtiesā man ir kā misija, kuras uzdevumus ir iet cauri ugunij, lai nokļūtu līdz zvaigznēm, un patiess prieks ir redzēt pēc laika, ka lēmumi, ko esam pieņēmuši, ir bijuši pareizi. Darbs bāriņtiesā nozīmē būt komandai, un varu teikt, ka patiesi lepojos ar saviem kolēģiem, ar augsto atbildības sajūtu, cilvēcību un profesionalitāti, līdz ar to varu teikt, ka visus lēmumus, kurus pieņem Bāriņtiesa, vienmēr ir bērnu interesēs.”
Svetlana – bāriņtiesas priekšsēdētājas vietniece
Ar 13 gadu pieredzi bāriņtiesas darbā visvairāk iepriecina apziņa, ka vēl viens bērns nonāk labākos apstākļos, mīlošā ģimenē, vai vismaz vietā, kur viņam vairs nedara pāri. Vislielāko gandarījumu sniedz labi padarītā darba sajūta, vienalga, vai darbs ir saistīts ar palīdzību bērniem, vai bērnu vecākiem, vai aizgādnībā esošajiem pilngadīgajiem, vai kolēģim, sniedzot atbalstu grūtajā brīdī.
Darbs bāriņtiesā nozīmē nebeidzamo cīņu par iespēju palīdzēt grūtībās nonākušajiem bērniem, kur tikai dažreiz saņem apliecinājumu, ka esi palīdzējis. Biežāk atliek tam ticēt, jo darba rezultātus var redzēt daudz gadus vēlāk.
Bāriņtiesas sekretāre / lietvede Ineta
Būt par daļu no bāriņtiesas kolektīva nozīmē iespēju atbalstīt bāriņtiesas kolēģes viņu atbildīgajā darbā un rūpēties par bāriņtiesas dokumentāciju. Katra diena – jauna mācību stunda gan profesionālajā, gan cilvēku savstarpējo attiecību jomā.
Mani iepriecina būt par daļu no kolektīva, kurā katrs no sirds cenšas palīdzēt grūtībās nonākušam bērnam. Gandarījumu sniedz mūsu darba ģimenes, kā mēs pašas saucam mūsu kolektīvu, mazās uzvaras bērnu tiesību aizsardzības jomā.

Iveta – bāriņtiesas locekle
Jau no 20 gadu vecuma strādāju tiesībaizsardzības jomā, pēdējos četrus gadus – Saulkrastu novada bāriņtiesā.

Man bāriņtiesas darbs ir atbildīgi un profesionāli aizsargāt bērnu un aizgādnībā esošo personu tiesības un tiesiskās intereses, jo manas pamatvērtības darbā ir atbalsts, sadarbība, empātija un profesionalitāte.
Mana prioritāte ir pieņemto lēmumu kvalitāte un profesionāla sarežģītu lietu risināšana, jo tieši tie ietekmē bērnu tālāko dzīvi vai kādu tās posmu. Mani iepriecina, ka varu jēgpilni palīdzēt bērniem, ģimenēm un personām ar ierobežotu rīcībspēju.

Sigita – bāriņtiesas locekle
Aprīlī apritēs septiņi gadi kopš strādā bāriņtiesā. Te esmu guvusi vērtīgas zināšanas, pieredzi un izpratni par bāriņtiesas darba procesu secīgumu, un ieguvusi izpratni par bērnu tiesību aizsardzības sistēmu Latvijā. Pats grūtākais, manuprāt, ir būt morāli noturīgam, jo nemitīgi jāstrādā paaugstināta stresa situācijās un jāsaskaras ar nemitīgu bāriņtiesu darba kritiku.
Savā darbā augstu vērtēju darba kvalitāti, ētiskumu un lojalitāti. Uzskatu, ka Saulkrastu novada bāriņtiesā esam laba profesionāla komanda, katra darbojas kā mazs puzles gabaliņš, kurus saliekot kopā, veidojas lielā bilde.
Bērnu tiesību aizsardzības sistēma ir kā piramīda, kur bāriņtiesai ir jābūt sistēmas jeb piramīdas pašā augšā.