Šonedēļ, no 19. līdz 25.oktobrim, noris ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”, kam šogad ir izvēlēts vadmotīvs “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”.

Arī Saulkrastu novada pašvaldība iesaistās akcijā, aicinot un iedrošinot iedzīvotājus pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, palīdzot apgūt e-paraksta un e-adreses lietošanu, pēc iespējas nodrošinot apmeklētājiem praktisku palīdzību Saulkrastu novada bibliotēkā pie brīvpieejas datora, skaidrojot e-pakalpojumu izmantošanas priekšrocības – ērti, ātri, vienkārši, mūsdienīgi un droši!

 

Arī Saulkrastu novada pašvaldība iesaistās akcijā, aicinot un iedrošinot iedzīvotājus pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, palīdzot apgūt e-paraksta un e-adreses lietošanu, pēc iespējas nodrošinot apmeklētājiem praktisku palīdzību pie brīvpieejas datora, kā arī skaidrojot e-pakalpojumu izmantošanas priekšrocības – ērti, ātri, vienkārši, mūsdienīgi un droši!

Akcijas mērķis ir nemainīgs– mudināt sabiedrību pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, kā arī izmantot valsts piedāvātos digitālos rīkus (e-paraksts, e-adrese u.c.) ikdienas dzīves situāciju ērtākai un ātrākai risināšanai tiešsaistē.

Šogad akcijas ietvaros visas aktivitātes noritēs attālināti – katru dienu (no pirmdienas līdz piektdienai) paredzētitiešsaistes semināri, kuros stāstīs un rādīs dažādus digitālos risinājumus, ko piedāvā valsts un pašvaldību iestādes dažādu dzīves situāciju risināšanai, atvēlot katru dienu noteiktai tēmai (digitālie rīki, kultūra, nodarbinātība, uzņēmējdarbība, vides aizsardzība). Visi vebināri būs skatāmi programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” vietnēhttps://mana.latvija.lv/darit-digitali-tavs-jaunais-dzivesveids/, sociālajā tīklā Facebook (https://www.facebook.com/latvija.lv/), kā arīplānotas tiešraides portālos lsm.lv un tvnet.lv. Visu vebināru video ieraksti būs pieejami arī sociālā tīkla Youtube.com kontā@Latvija.lv.

Tāpat ikvienam interesentam būs iespēja piedalītiestiešsaistes viktorīnāar jautājumiem par e-pakalpojumiem un digitālajām iespējām. Viktorīna būs anonīma, bet, ja dalībnieks vēlēsies piedalīties balvas izlozē, būs iespējams norādīt vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju. Savukārt sociālo tīklu lietotājiem būs iespēja piedalītiesfoto vai video konkursā “Digitālais plecs”, kurā cilvēki aicināti rādīt, kā palīdz viens otram apgūt dažādus valsts piedāvātos digitālos rīkus un e-pakalpojumus. Konkursa noteikumi tiks publicētimana.latvija.lvun sociālajos tīklos.

Akciju organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar iestādēm, pašvaldībām un bibliotēkām visā Latvijā.

Akcijas pilnā programma:https://mana.latvija.lv/darit-digitali-tavs-jaunais-dzivesveids-2/

Vairāk:https://mana.latvija.lv/