Nedēļai aizsākoties, ugunsdzēsēji glābēji steidzās dzēst 62 pērnās zāles ugunsgrēkus, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 77 hektāri!

Ugunsdzēsēju darbs pavasarī ir īpaši saspringts, taču arī pašvaldības policijakatru gadu papildina savas zināšanas un prasmes uguns liesmu likvidēšanā. Policijas darbinieku rīcībā ir ugunsdzēšamie aparāti, lai nepieciešamības gadījumā varētu ātri reaģēt, gaidot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekus.

Nupat Saulkrastu pašvaldības policija reaģēja uz diviem kūlas degšanas gadījumiem, no kuriem viens ir nofilmēts ar policijas rīcībā esošo krūšu kameru. Vienā no kūlas ugunsgrēku gadījumiem pašvaldības policijas darbinieki aizturēja dedzinātāju, kuru nogādāja Valsts policijā.

❗️Vēlamies uzsvērt to, ka ļoti liela nozīme ir apkārtējo iedzīvotāju pareizai rīcībai ugunsgrēka gadījumā! Tieši pateicoties Jūsu ievērībai, ir iespējams mazināt ugunsgrēka sekas.
Šādās situācijās ir būtiski sabiedrībai nestāvēt malā un iesaistīties – ja rodas aizdomas par kādas personas ļaunprātīgu rīcību, proti, vēlmi dedzināt pērnā gada zāli, nekavējoties jāzvana☎️112 vai☎️67142525 (Saulkrastu pašvaldības policija)!

Aicinām būt atbildīgiem un par savas teritorijas apsaimniekošanu rūpēties jau savlaicīgi – rudenī!

Policija atgādina, ka pērnās zāles jeb kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Par kūlas dedzināšanu naudas sods var sasniegt pat 2900 eur.

Vairāk info par kūlas ugunsgrēkiem un pareizu iedzīvotāju rīcību VUGD mājas lapā –https://bit.ly/2Xn0Rgs.

Noskaties arī VUGD video –https://youtu.be/tfy3fD5B6Fc.